GIGI RENHOLD AS
I drift
Renhold av lokaler, bygninger, private hjem og
andre produkter/tjenester, samt det som naturlig står i forbindelse
med dette.
Rengjøring av bygninger, bolighus, kontorer og lignende.
Produksjon og salg av bakevarer.
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Organisation
- Adm. direktør
- KG
Katarina Grigova1976
- Bestyrelsesformand
- KG
Katarina Grigova1976
- År siden stiftelse
- 2 år
- siden 19. jun. 2024
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Ja
- Antal medarbejdere
- 11
Ejerskab
- Antal aktier og aktieklasser
- 30
- 1 aktieklasse
- Samlet antal aktionærer
- 1
- person
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2024
- 5.843.161
- NOK
- Årsresultat 2024
- 1.295.731
- NOK
- Samlet egenkapital 2024
- 1.325.731
- NOK
Sidst opdateret: 11. maj 2026
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
KG 1976 | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
KG 1976 | Bestyrelsesformand | - |
PG 1972 | Bestyrelsesmedlem | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Regnskabsfører | - | |
| Revisor | - |
Top 10 private aktionærer
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
GK 1976 | - | 100 % direkte |
Sidst opdateret: 5. maj 2026
Ejerandel
Virksomhedens aktionærer
| Navn | Aktieklasse | Samlet antal aktier | Del |
|---|---|---|---|
GK 1976 | Ordinære aktier | 30 | 100 % |
Sidst opdateret: 2. jun. 2025
Økonomi
i NOK
Resumé
| År | 2024 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 5.843.161 |
Samlet årsresultat | 1.295.731 |
Samlede aktiver | 2.813.354 |
Samlet gæld | 1.487.623 |
Samlet egenkapital | 1.325.731 |
R&T
| År | 2024 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 5.843.161 |
Samlede driftsomkostninger | 4.169.530 |
Driftsresultat | 1.673.631 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -12.305 |
Resultat før skat | 1.661.326 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 365.595 |
Samlet årsresultat | 1.295.731 |
Balanceoversigt
| År | 2024 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 256.748 |
Samlede omsætningsaktiver | 2.556.606 |
Samlede aktiver | 2.813.354 |
Kortfristet gæld | 1.364.281 |
Langfristet gæld | 123.343 |
Samlet gæld | 1.487.623 |
Indskudt kapital | 30.000 |
Overført overskud | 1.295.731 |
Samlet egenkapital | 1.325.731 |
Samlet egenkapital og gæld | 2.813.354 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger