||
M

MEGLERHUSET NORDSTRAND AS833 671 642

Fast ejendom
Aktieselskab
Ekebergveien 233 1162 OSLO, Norge

MEGLERHUSET NORDSTRAND AS

I drift
Eiendomsmegling.
Eiendomsmegling samt andre aktiviteter som naturlig faller sammen med dette.

Nøgleord

eiendomsmeglerfast ejendomformidlingkjøpsalgutleierådgivningtakseringdeponeringsagentvirksomhet

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
År siden stiftelse
2 år
siden 22. jun. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
7

Ejerskab

Antal aktier og aktieklasser
250.000
1 aktieklasse
Samlet antal aktionærer
1
virksomhed
Tilhører en gruppe af

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2024
2.005.696
NOK
Årsresultat 2024
53.507
NOK
Samlet egenkapital 2024
297.723
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2026

Regnskabsfører-

Top 10 private aktionærer

NavnRolleAktier
-
31.5 %
indirekte
-
14.54 %
indirekte
-
11.54 %
indirekte
-
9.7 %
indirekte
-
9.46 %
indirekte
-
9.45 %
indirekte
-
8.96 %
indirekte
-
4.85 %
indirekte
Sidst opdateret: 20. aug. 2025

Ejerandel

Virksomhedens aktionærer

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
N
NORDVIK BOLIG AS
Ordinære aktier
250.000
100 %
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Koncernstruktur

  • Samlet driftsindtægt 2024: NOK 91.792.684
    Driftsresultat 2024: NOK 25.512.418
    Medarbejdere: 15

Økonomi

i NOK

Resumé

År2024
Samlede driftsindtægter
2.005.696
Samlet årsresultat
53.507
Samlede aktiver
3.715.856
Samlet gæld
3.418.133
Samlet egenkapital
297.723

R&T

År2024
Samlede driftsindtægter
2.005.696
Samlede driftsomkostninger
1.911.613
Driftsresultat
94.083
Finansielle indtægter/omkostninger
-26.729
Resultat før skat
67.354
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
13.847
Samlet årsresultat
53.507

Balanceoversigt

År2024
Samlede anlægsaktiver
377.174
Samlede omsætningsaktiver
3.338.683
Samlede aktiver
3.715.856
Kortfristet gæld
3.412.783
Langfristet gæld
5.350
Samlet gæld
3.418.133
Indskudt kapital
250.000
Overført overskud
47.723
Samlet egenkapital
297.723
Samlet egenkapital og gæld
3.715.856

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.3
Primær industrigruppe
Salg og drift af fast ejendom på opgave
68.31
Industrigruppe
Ejendomsmæglervirksomhed
68.310
Industrigruppe
Ejendomsmæglervirksomhed