||
S

SØRVEST EIENDOMSMEGLING AS933 480 879

Fast ejendom
Aktieselskab
Lars Hertervigs gate 3 4005 STAVANGER, Norge

SØRVEST EIENDOMSMEGLING AS

I drift
Eiendomsmegling samt andre aktiviteter som naturlig faller sammen med dette.
Eiendomsmegler.

Nøgleord

eiendomsmeglerfast ejendomformidlingkjøpsalgutleierådgivningtakseringdeponeringsagentvirksomhet

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
År siden stiftelse
2 år
siden 24. maj 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
7

Ejerskab

Antal aktier og aktieklasser
250.000
1 aktieklasse
Samlet antal aktionærer
1
virksomhed
Tilhører en gruppe af

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2024
6.057.492
NOK
Årsresultat 2024
972.386
NOK
Samlet egenkapital 2024
1.216.602
NOK
Sidst opdateret: 12. dec. 2025

Regnskabsfører-

Top 10 private aktionærer

NavnRolleAktier
-
31.5 %
indirekte
-
14.54 %
indirekte
-
11.54 %
indirekte
-
9.7 %
indirekte
-
9.46 %
indirekte
-
9.45 %
indirekte
-
8.96 %
indirekte
-
4.85 %
indirekte
Sidst opdateret: 6. aug. 2025

Ejerandel

Virksomhedens aktionærer

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
N
NORDVIK BOLIG AS
Ordinære aktier
250.000
100 %

Aktier ejet af SØRVEST EIENDOMSMEGLING AS

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
H
HJEM.NO INVEST HOLDING AS
B-aktier
32
0.81 %
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Koncernstruktur

  • Samlet driftsindtægt 2024: NOK 91.792.684
    Driftsresultat 2024: NOK 25.512.418
    Medarbejdere: 15

Økonomi

i NOK

Resumé

År2024
Samlede driftsindtægter
6.057.492
Samlet årsresultat
972.386
Samlede aktiver
6.098.741
Samlet gæld
4.882.139
Samlet egenkapital
1.216.602

R&T

År2024
Samlede driftsindtægter
6.057.492
Samlede driftsomkostninger
4.740.200
Driftsresultat
1.317.292
Finansielle indtægter/omkostninger
-52.570
Resultat før skat
1.264.721
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
292.335
Samlet årsresultat
972.386

Balanceoversigt

År2024
Samlede anlægsaktiver
617.048
Samlede omsætningsaktiver
5.481.693
Samlede aktiver
6.098.741
Kortfristet gæld
4.863.952
Langfristet gæld
18.187
Samlet gæld
4.882.139
Indskudt kapital
250.000
Overført overskud
966.602
Samlet egenkapital
1.216.602
Samlet egenkapital og gæld
6.098.741

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.3
Primær industrigruppe
Salg og drift af fast ejendom på opgave
68.31
Industrigruppe
Ejendomsmæglervirksomhed
68.310
Industrigruppe
Ejendomsmæglervirksomhed