||
A

AI RENHOLD &VAKTMESTERTJENESTER AS933 450 341

Rengøring og vedligeholdelse
Aktieselskab
Tulipanveien 21E 1475 FINSTADJORDET, Norge

AI RENHOLD &VAKTMESTERTJENESTER AS

I drift
Rengjøring av bygninger, kontor, fasadevask, vindusvask, vaktmestertjenester.

Nøgleord

rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus

Links

Organisation

Adm. direktør
ID
Bestyrelsesformand
ID
År siden stiftelse
2 år
siden 16. maj 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
7

Ejerskab

Antal aktier og aktieklasser
30.000
1 aktieklasse
Samlet antal aktionærer
2
1 selskab, 1 person

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2024
1.888.871
NOK
Årsresultat 2024
364.679
NOK
Samlet egenkapital 2024
388.895
NOK
Sidst opdateret: 12. mar. 2026

Ledelse

Ledelse / administration

NavnRolleAktier
ID
Administrerende direktør
50 %
indirekte

Bestyrelse

NavnRolleAktier
ID
Bestyrelsesformand
50 %
indirekte

Andre

NavnRolleAktier
C
CONTÉR SERVICES AS
Regnskabsfører-

Top 10 private aktionærer

NavnRolleAktier
ID
Administrerende direktør, Bestyrelsesformand
50 %
indirekte
-
50 %
direkte
Sidst opdateret: 19. maj 2026

Ejerandel

Virksomhedens aktionærer

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
D
DACI HOLDING AS
A-aktier
15.000
50 %
A-aktier
15.000
50 %
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Økonomi

i NOK

Resumé

År2024
Samlede driftsindtægter
1.888.871
Samlet årsresultat
364.679
Samlede aktiver
894.744
Samlet gæld
505.848
Samlet egenkapital
388.895

R&T

År2024
Samlede driftsindtægter
1.888.871
Samlede driftsomkostninger
1.410.057
Driftsresultat
478.814
Finansielle indtægter/omkostninger
-12.907
Resultat før skat
465.907
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
101.228
Samlet årsresultat
364.679

Balanceoversigt

År2024
Samlede anlægsaktiver
228.667
Samlede omsætningsaktiver
666.077
Samlede aktiver
894.744
Kortfristet gæld
302.357
Langfristet gæld
203.491
Samlet gæld
505.848
Indskudt kapital
24.216
Overført overskud
364.679
Samlet egenkapital
388.895
Samlet egenkapital og gæld
894.744

Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger