AKERSHUS FASILITETSSTYRING AS
I drift
Selge varer og tjenester innen innvendig rengjøring og annet som
naturlig sammenfaller med dette, samt deltakelse i andre selskaper,
investeringer og nærliggende virksomhet.
Rengjøring av bygninger, bolighus, kontorer og lignende.
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Organisation
- Adm. direktør
- LA
- Bestyrelsesformand
- LA
- År siden stiftelse
- 2 år
- siden 10. maj 2024
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Ja
- Antal medarbejdere
- 0
Ejerskab
- Antal aktier og aktieklasser
- 30.000
- 1 aktieklasse
- Samlet antal aktionærer
- 1
- person
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2024
- 274.063
- NOK
- Årsresultat 2024
- 40.931
- NOK
- Samlet egenkapital 2024
- 65.147
- NOK
Sidst opdateret: 12. dec. 2025
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
LA | Administrerende direktør | 100 % direkte |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
LA | Bestyrelsesformand | 100 % direkte |
Top 10 private aktionærer
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
LA | Administrerende direktør, Bestyrelsesformand | 100 % direkte |
Sidst opdateret: 10. maj 2024
Ejerandel
Virksomhedens aktionærer
| Navn | Aktieklasse | Samlet antal aktier | Del |
|---|---|---|---|
LA | Ordinære aktier | 30.000 | 100 % |
Sidst opdateret: 2. jun. 2025
Økonomi
i NOK
Resumé
| År | 2024 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 274.063 |
Samlet årsresultat | 40.931 |
Samlede aktiver | 129.355 |
Samlet gæld | 64.208 |
Samlet egenkapital | 65.147 |
R&T
| År | 2024 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 274.063 |
Samlede driftsomkostninger | 223.221 |
Driftsresultat | 50.842 |
Finansielle indtægter/omkostninger | 0 |
Resultat før skat | 50.842 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 9.911 |
Samlet årsresultat | 40.931 |
Balanceoversigt
| År | 2024 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 45.433 |
Samlede omsætningsaktiver | 83.922 |
Samlede aktiver | 129.355 |
Kortfristet gæld | 62.072 |
Langfristet gæld | 2.136 |
Samlet gæld | 64.208 |
Indskudt kapital | 24.216 |
Overført overskud | 40.931 |
Samlet egenkapital | 65.147 |
Samlet egenkapital og gæld | 129.355 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger