GLANS RENHOLD AS
I drift
Å tilby rengjøringstjenester til restauranter, hoteller og
kontorlokaler, samt annet som står i forbindelse med dette.
Rengjøring av bygninger, bolighus, kontorer og lignende.
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Organisation
- Adm. direktør
- DB
Dorjan Bardhaj1985
- Bestyrelsesformand
- DB
Dorjan Bardhaj1985
- År siden stiftelse
- 2 år
- siden 15. mar. 2024
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Ja
- Antal medarbejdere
- 0
Ejerskab
- Antal aktier og aktieklasser
- 3.000
- 1 aktieklasse
- Samlet antal aktionærer
- 1
- virksomhed
- Tilhører en gruppe af
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2024
- 359.868
- NOK
- Årsresultat 2024
- 52.104
- NOK
- Samlet egenkapital 2024
- 76.320
- NOK
Sidst opdateret: 12. dec. 2025
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
DB 1985 | Administrerende direktør | 100 % indirekte |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
DB 1985 | Bestyrelsesformand | 100 % indirekte |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Regnskabsfører | - |
Top 10 private aktionærer
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
DB 1985 | Bestyrelsesformand, Administrerende direktør | 100 % indirekte |
Sidst opdateret: 18. apr. 2024
Ejerandel
Virksomhedens aktionærer
| Navn | Aktieklasse | Samlet antal aktier | Del |
|---|---|---|---|
| Ordinære aktier | 3.000 | 100 % |
Sidst opdateret: 2. jun. 2025
Koncernstruktur
- Samlet driftsindtægt 2024: NOK 0Driftsresultat 2024: NOK -28.062Medarbejdere: 0
Økonomi
i NOK
Resumé
| År | 2024 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 359.868 |
Samlet årsresultat | 52.104 |
Samlede aktiver | 203.338 |
Samlet gæld | 127.018 |
Samlet egenkapital | 76.320 |
R&T
| År | 2024 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 359.868 |
Samlede driftsomkostninger | 292.025 |
Driftsresultat | 67.843 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -297 |
Resultat før skat | 67.546 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 15.442 |
Samlet årsresultat | 52.104 |
Balanceoversigt
| År | 2024 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 1.504 |
Samlede omsætningsaktiver | 201.834 |
Samlede aktiver | 203.338 |
Kortfristet gæld | 118.480 |
Langfristet gæld | 8.538 |
Samlet gæld | 127.018 |
Indskudt kapital | 24.216 |
Overført overskud | 52.104 |
Samlet egenkapital | 76.320 |
Samlet egenkapital og gæld | 203.338 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger