||
E

EIENDOMSMEGLERNE AS932 862 484

Fast ejendom
Aktieselskab
Askekroken 11 0277 OSLO, Norge

EIENDOMSMEGLERNE AS

I drift
Eiendomsmeglertjenester for nye og brukte boliger.
Eiendomsmegler.

Nøgleord

eiendomsmeglerfast ejendomformidlingkjøpsalgutleierådgivningtakseringdeponeringsagentvirksomhet

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
År siden stiftelse
2 år
siden 7. feb. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
22

Ejerskab

Antal aktier og aktieklasser
100
1 aktieklasse
Samlet antal aktionærer
6
2 selskaber, 4 personer
Tilhører en gruppe af

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2024
3.099.848
NOK
Årsresultat 2024
-61.712
NOK
Samlet egenkapital 2024
432.504
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2026

Ledelse

Ledelse / administration

NavnRolleAktier
Administrerende direktør
82 %
indirekte

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand
82 %

Regnskabsfører-

Top 10 private aktionærer

NavnRolleAktier
Administrerende direktør, Bestyrelsesformand
82 %
indirekte
-
10 %
indirekte
-
3 %
direkte
-
2 %
direkte
-
2 %
direkte
-
1 %
direkte
Sidst opdateret: 27. aug. 2025

Ejerandel

Virksomhedens aktionærer

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
M
MARTHINSEN INVEST AS
Ordinære aktier
82
82 %
P
PH ROLFSEN INVEST AS
Ordinære aktier
10
10 %
Ordinære aktier
3
3 %
Ordinære aktier
2
2 %
Ordinære aktier
2
2 %
Ordinære aktier
1
1 %
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Koncernstruktur

  • Samlet driftsindtægt 2024: NOK 0
    Driftsresultat 2024: NOK -210.690
    Medarbejdere: 0

Økonomi

i NOK

Resumé

År2023
Samlede driftsindtægter
3.099.848
Samlet årsresultat
-61.712
Samlede aktiver
2.896.849
Samlet gæld
2.464.346
Samlet egenkapital
432.504

R&T

År2023
Samlede driftsindtægter
3.099.848
Samlede driftsomkostninger
3.176.693
Driftsresultat
-76.845
Finansielle indtægter/omkostninger
-3.703
Resultat før skat
-80.548
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-18.836
Samlet årsresultat
-61.712

Balanceoversigt

År2023
Samlede anlægsaktiver
78.369
Samlede omsætningsaktiver
2.818.480
Samlede aktiver
2.896.849
Kortfristet gæld
2.464.346
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
2.464.346
Indskudt kapital
494.216
Overført overskud
-61.712
Samlet egenkapital
432.504
Samlet egenkapital og gæld
2.896.850

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.3
Primær industrigruppe
Salg og drift af fast ejendom på opgave
68.31
Industrigruppe
Ejendomsmæglervirksomhed
68.310
Industrigruppe
Ejendomsmæglervirksomhed