||
K

KAASA BOLIGTAKST AS932 957 558

Anden fast ejendom
Aktieselskab
Kåsinvegen 28 3801 BØ I TELEMARK, Norge

KAASA BOLIGTAKST AS

I drift
Taksering av boliger og fritidsboliger. Selskapet kan i tillegg tilby konsulenttjenester innen bygg og anlegg, prosjektledelse, energirådgivning og mindre tømrerarbeid.
Taksering av boliger og fritidsboliger. I tillegg tilbys rådgivning innen bygg og anlegg, prosjektledelse, energirådgivning og mindre tømrerarbeid.

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
År siden stiftelse
2 år
siden 6. feb. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Ejerskab

Antal aktier og aktieklasser
100
1 aktieklasse
Samlet antal aktionærer
1
person

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2024
1.711.523
NOK
Årsresultat 2024
62.645
NOK
Samlet egenkapital 2024
92.645
NOK
Sidst opdateret: 12. dec. 2025

Ledelse

Ledelse / administration

NavnRolleAktier
Administrerende direktør
100 %
direkte

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand
100 %
direkte

Andre

NavnRolleAktier
H
HAUGERUD REGNSKAPSKONTOR AS
Regnskabsfører-

Top 10 private aktionærer

NavnRolleAktier
Administrerende direktør, Bestyrelsesformand
100 %
direkte
Sidst opdateret: 10. apr. 2025

Ejerandel

Virksomhedens aktionærer

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
Ordinære aktier
100
100 %
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Økonomi

i NOK

Resumé

År2024
Samlede driftsindtægter
1.711.523
Samlet årsresultat
62.645
Samlede aktiver
553.992
Samlet gæld
461.347
Samlet egenkapital
92.645

R&T

År2024
Samlede driftsindtægter
1.711.523
Samlede driftsomkostninger
1.620.020
Driftsresultat
91.503
Finansielle indtægter/omkostninger
-11.190
Resultat før skat
80.313
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
17.668
Samlet årsresultat
62.645

Balanceoversigt

År2024
Samlede anlægsaktiver
211.000
Samlede omsætningsaktiver
342.992
Samlede aktiver
553.992
Kortfristet gæld
458.316
Langfristet gæld
3.031
Samlet gæld
461.347
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
62.645
Samlet egenkapital
92.645
Samlet egenkapital og gæld
553.992

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.3
Primær industrigruppe
Salg og drift af fast ejendom på opgave
68.32
Industrigruppe
Ejendomsforvaltning
68.320
Industrigruppe
Ejendomsforvaltning