||
H

HOLSTVEITA 11 ANS999 076 998

Udlejning
Ansvarligt selskab med solidarisk ansvar
Bukkvollan 9 7020 TRONDHEIM, Norge

HOLSTVEITA 11 ANS

Lukket 13. august 2024, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
12 år
- 31. okt. 2012 til 13. aug. 2024
Type
Ansvarligt selskab med solidarisk ansvar
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
457.737
NOK
Årsresultat 2022
61.591
NOK
Samlet egenkapital 2022
-1.128.522
NOK
Sidst opdateret: 19. mar. 2024

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand, Kontaktperson-
J
JACTA AS
Deltager med solidarisk ansvar (fuldt ansvarlig)-
S
SELSBAKK EIENDOM AS
Deltager med solidarisk ansvar (fuldt ansvarlig)-
Suppleant-

Andre

NavnRolleAktier
Revisor-
A
ALPHA ØKONOMI AS
Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
457.737
Samlet årsresultat
61.591
Samlede aktiver
6.221.263
Samlet gæld
7.349.785
Samlet egenkapital
-1.128.522

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
457.737
Samlede driftsomkostninger
289.186
Driftsresultat
168.551
Finansielle indtægter/omkostninger
-106.960
Resultat før skat
61.591
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
61.591

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
6.055.208
Samlede omsætningsaktiver
166.055
Samlede aktiver
6.221.263
Kortfristet gæld
4.736.218
Langfristet gæld
2.613.567
Samlet gæld
7.349.785
Indskudt kapital
0
Overført overskud
-1.128.522
Samlet egenkapital
-1.128.522
Samlet egenkapital og gæld
6.221.263

Ikke-finansielle selskaber
2300
Personlige foretak
Standard for brancheklassifikation
L
Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt