||
E

E.A. SMITH SUNNDAL EIENDOM AS932 686 562

Udlejning
Aktieselskab
Heggstadmoen 13 7080 HEIMDAL, Norge

E.A. SMITH SUNNDAL EIENDOM AS

Lukket 16. december 2024
Å eie, drifte, vedlikeholde og utvikle fast eiendom og hermed beslektet virksomhet.
Utleie av fast eiendom.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 16. dec. 2023 til 16. dec. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2023
1.078.641
NOK
Årsresultat 2023
479.787
NOK
Samlet egenkapital 2023
4.327.442
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand, Kontaktperson-
Bestyrelsesmedlem-
Sidst opdateret: 16. dec. 2023

Resumé

År2023
Samlede driftsindtægter
1.078.641
Samlet årsresultat
479.787
Samlede aktiver
9.667.466
Samlet gæld
5.340.024
Samlet egenkapital
4.327.442

R&T

År2023
Samlede driftsindtægter
1.078.641
Samlede driftsomkostninger
241.563
Driftsresultat
837.078
Finansielle indtægter/omkostninger
-129.846
Resultat før skat
707.232
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
227.445
Samlet årsresultat
479.787

Balanceoversigt

År2023
Samlede anlægsaktiver
8.502.451
Samlede omsætningsaktiver
1.165.015
Samlede aktiver
9.667.466
Kortfristet gæld
586.275
Langfristet gæld
4.753.749
Samlet gæld
5.340.024
Indskudt kapital
1.125.000
Overført overskud
3.202.442
Samlet egenkapital
4.327.442
Samlet egenkapital og gæld
9.667.466

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt