||
V

VEST NEWCO AS932 409 682

Udlejning
Aktieselskab
Henrik Ibsens gate 48 0255 OSLO, Norge

VEST NEWCO AS

Lukket 4. november 2024, Frivillig likvidation
Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og atl som dermed står i forbindelse.
Investering, utvikling og drift av fast eiendom og hva som dermed står i forbindelse.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 7. nov. 2023 til 4. nov. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2023
3.187.245
NOK
Årsresultat 2023
-254.759
NOK
Samlet egenkapital 2023
61.603.131
NOK
Sidst opdateret: 17. sep. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 31. jul. 2024

Resumé

År2023
Samlede driftsindtægter
3.187.245
Samlet årsresultat
-254.759
Samlede aktiver
96.347.800
Samlet gæld
34.744.668
Samlet egenkapital
61.603.131

R&T

År2023
Samlede driftsindtægter
3.187.245
Samlede driftsomkostninger
1.859.164
Driftsresultat
1.328.081
Finansielle indtægter/omkostninger
-1.631.227
Resultat før skat
-303.146
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-48.387
Samlet årsresultat
-254.759

Balanceoversigt

År2023
Samlede anlægsaktiver
94.850.364
Samlede omsætningsaktiver
1.497.436
Samlede aktiver
96.347.800
Kortfristet gæld
781.356
Langfristet gæld
33.963.312
Samlet gæld
34.744.668
Indskudt kapital
61.603.131
Overført overskud
0
Samlet egenkapital
61.603.131
Samlet egenkapital og gæld
96.347.800

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt