||
S

STAVANGER REAL ESTATE AS932 412 756

Fast ejendom
Aktieselskab
Nedre Strandgate 10 4005 STAVANGER, Norge

STAVANGER REAL ESTATE AS

I drift
Å drive eiendomsmegling, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Eiendomsmegler.

Nøgleord

eiendomsmeglerfast ejendomformidlingkjøpsalgutleierådgivningtakseringdeponeringsagentvirksomhet

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
År siden stiftelse
3 år
siden 7. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
7

Ejerskab

Antal aktier og aktieklasser
5.000
1 aktieklasse
Samlet antal aktionærer
3
1 selskab, 2 personer

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2024
5.757.573
NOK
Årsresultat 2024
-697.643
NOK
Samlet egenkapital 2024
-203.213
NOK
Sidst opdateret: 12. dec. 2025

Ledelse

Ledelse / administration

NavnRolleAktier
Administrerende direktør
42.5 %
direkte

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Bestyrelsesmedlem
42.5 %
indirekte
Bestyrelsesmedlem
42.5 %

Regnskabsfører-

Top 10 private aktionærer

NavnRolleAktier
Bestyrelsesmedlem
42.5 %
indirekte
Administrerende direktør, Bestyrelsesmedlem
42.5 %
direkte
-
15 %
direkte
Sidst opdateret: 22. sep. 2025

Ejerandel

Virksomhedens aktionærer

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
T
TANJA SVINDLAND HOLDING AS
Ordinære aktier
2.125
42.5 %
Ordinære aktier
2.125
42.5 %
Ordinære aktier
750
15 %
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Økonomi

i NOK

Resumé

År2023
Samlede driftsindtægter
5.757.573
Samlet årsresultat
-697.643
Samlede aktiver
1.649.307
Samlet gæld
1.852.520
Samlet egenkapital
-203.213

R&T

År2023
Samlede driftsindtægter
5.757.573
Samlede driftsomkostninger
6.396.800
Driftsresultat
-639.227
Finansielle indtægter/omkostninger
-58.416
Resultat før skat
-697.643
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-697.643

Balanceoversigt

År2023
Samlede anlægsaktiver
102.234
Samlede omsætningsaktiver
1.547.073
Samlede aktiver
1.649.307
Kortfristet gæld
1.852.520
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
1.852.520
Indskudt kapital
494.430
Overført overskud
-697.643
Samlet egenkapital
-203.213
Samlet egenkapital og gæld
1.649.307

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.3
Primær industrigruppe
Salg og drift af fast ejendom på opgave
68.31
Industrigruppe
Ejendomsmæglervirksomhed
68.310
Industrigruppe
Ejendomsmæglervirksomhed