NRT FACILITY SERVICE AS
Lukket 6. oktober 2025, InsolvensbehandlingNRT FACILITY SERVICE AS KONKURSBO
Likvidationsbo:
Selge varer og tjenester innen innvendig rengjøring - og annet som
naturlig sammenfaller med dette -samt deltakelse i andre selskaper,
investeringer og nærliggende virksomhet.
Rengjøring av bygninger, bolighus, kontorer og lignende.
Investering i aksjer og verdipapirer.
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Organisation
- Adm. direktør
- PA
- Bestyrelsesformand
- IC
- Driftstid
- 2 år
- - 24. okt. 2023 til 6. okt. 2025
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Ejerskab
- Antal aktier og aktieklasser
- 30.000
- 1 aktieklasse
- Samlet antal aktionærer
- 2
- personer
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2023
- 142.257
- NOK
- Årsresultat 2023
- 22.564
- NOK
- Samlet egenkapital 2023
- -12.550
- NOK
Sidst opdateret: 9. sep. 2025
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
PA | Administrerende direktør | 50 % direkte |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
IC | Bestyrelsesformand | 50 % direkte |
PA | Bestyrelsesmedlem | 50 % direkte |
Top 10 private aktionærer
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
PA | Administrerende direktør, Bestyrelsesmedlem | 50 % direkte |
IC | Bestyrelsesformand | 50 % direkte |
Sidst opdateret: 24. okt. 2023
Ejerandel
Virksomhedens aktionærer
| Navn | Aktieklasse | Samlet antal aktier | Del |
|---|---|---|---|
IC | Ordinære aktier | 15.000 | 50 % |
PA | Ordinære aktier | 15.000 | 50 % |
Sidst opdateret: 2. jun. 2025
Økonomi
i NOK
Resumé
| År | 2023 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 142.257 |
Samlet årsresultat | 22.564 |
Samlede aktiver | 59.046 |
Samlet gæld | 71.597 |
Samlet egenkapital | -12.550 |
R&T
| År | 2023 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 142.257 |
Samlede driftsomkostninger | 113.331 |
Driftsresultat | 28.926 |
Finansielle indtægter/omkostninger | 2 |
Resultat før skat | 28.928 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 6.364 |
Samlet årsresultat | 22.564 |
Balanceoversigt
| År | 2023 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 0 |
Samlede omsætningsaktiver | 59.046 |
Samlede aktiver | 59.046 |
Kortfristet gæld | 71.597 |
Langfristet gæld | 0 |
Samlet gæld | 71.597 |
Indskudt kapital | 30.000 |
Overført overskud | -42.550 |
Samlet egenkapital | -12.550 |
Samlet egenkapital og gæld | 59.046 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger