||
N

NYE LISA HENRIKSEN HOLDING AS932 188 961

Udlejning
Aktieselskab
Jusspivegen 36 6050 VALDERØYA, Norge

NYE LISA HENRIKSEN HOLDING AS

Lukket 6. november 2024
Eie, leie ut og videre utvikle eiendommer, samt å investere i andre selskaper.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 5. okt. 2023 til 6. nov. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2023
3.904.551
NOK
Samlet egenkapital 2023
129.522
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Ledelse

Ledelse / administration

NavnRolleAktier
Administrerende direktør-

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Sidst opdateret: 5. okt. 2023

Resumé

År2023
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
3.904.551
Samlede aktiver
7.214.443
Samlet gæld
7.084.921
Samlet egenkapital
129.522

R&T

År2023
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
11.446
Driftsresultat
-11.446
Finansielle indtægter/omkostninger
3.974.030
Resultat før skat
3.962.584
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
58.033
Samlet årsresultat
3.904.551

Balanceoversigt

År2023
Samlede anlægsaktiver
686.633
Samlede omsætningsaktiver
6.527.810
Samlede aktiver
7.214.443
Kortfristet gæld
7.084.921
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
7.084.921
Indskudt kapital
24.430
Overført overskud
105.092
Samlet egenkapital
129.522
Samlet egenkapital og gæld
7.214.443

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt