||
P

PC EIENDOM AS932 070 294

Udlejning
Aktieselskab
Sandbekkfaret 39 1479 KURLAND, Norge

PC EIENDOM AS

Lukket 30. december 2024, Frivillig likvidation
Eie og utvikle andre virksomheter, herunder kjøp-, salg-, og utleie av eiendom, investeringer i alle aktiva klasser, deltagelse i andre virksomheter samt hva som måtte stå i forbindelse med dette.
Kjøp-, salg- og utleie av eiendom.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 14. sep. 2023 til 30. dec. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2023
-130.747
NOK
Samlet egenkapital 2023
999.253
NOK
Sidst opdateret: 17. okt. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 14. sep. 2023

Resumé

År2023
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-130.747
Samlede aktiver
4.096.355
Samlet gæld
3.097.102
Samlet egenkapital
999.253

R&T

År2023
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
93.724
Driftsresultat
-93.724
Finansielle indtægter/omkostninger
-37.023
Resultat før skat
-130.747
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-130.747

Balanceoversigt

År2023
Samlede anlægsaktiver
3.712.684
Samlede omsætningsaktiver
383.671
Samlede aktiver
4.096.355
Kortfristet gæld
787.102
Langfristet gæld
2.310.000
Samlet gæld
3.097.102
Indskudt kapital
1.130.000
Overført overskud
-130.747
Samlet egenkapital
999.253
Samlet egenkapital og gæld
4.096.355

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt