||
S

SMEDBAKKEN BORETTSLAG974 531 135

Fælleseje
Boligselskab
c/o OBOS Eiendomsforvaltning AS Storgata 5 1607 FREDRIKSTAD, Norge

SMEDBAKKEN BORETTSLAG

Lukket 18. april 2024, Frivillig likvidation

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
29 år
- 28. jun. 1995 til 18. apr. 2024
Type
Boligselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
1.452.569
NOK
Årsresultat 2021
370.044
NOK
Samlet egenkapital 2021
6.675.546
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
FratrådtBestyrelsesformand, Kontaktperson-

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 20. feb. 2024

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
1.452.569
Samlet årsresultat
370.044
Samlede aktiver
9.759.024
Samlet gæld
3.083.478
Samlet egenkapital
6.675.546

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
1.452.569
Samlede driftsomkostninger
1.059.924
Driftsresultat
392.645
Finansielle indtægter/omkostninger
-22.601
Resultat før skat
370.044
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
370.044

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
9.184.224
Samlede omsætningsaktiver
574.800
Samlede aktiver
9.759.024
Kortfristet gæld
331.475
Langfristet gæld
2.752.003
Samlet gæld
3.083.478
Indskudt kapital
1.500
Overført overskud
6.674.046
Samlet egenkapital
6.675.546
Samlet egenkapital og gæld
9.759.024

Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.201
Industrigruppe
Almennyttige boligselskaber