BJERKE ROYAL RENHOLD AS
Lukket 24. juni 2023, InsolvensbehandlingBJERKE ROYAL RENHOLD AS KONKURSBO
Likvidationsbo:
Bjerke Royal Renhold - Din renholdspartner i Oslo
Bjerke Royal Renhold AS har levert renholdstjenester til store og små bedrifter i Stavanger og hele Østlandsområdet siden 2014.
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Links
Organisation
- Adm. direktør
- DT
- Bestyrelsesformand
- DT
- Driftstid
- 9 år
- - 2. dec. 2014 til 24. jun. 2023
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2020
- 7.141.443
- NOK
- Årsresultat 2020
- -344.492
- NOK
- Samlet egenkapital 2020
- -314.491
- NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
DT | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
DT | Bestyrelsesformand | - |
EK 1961 | Bestyrelsesmedlem | - |
FA | Bestyrelsesmedlem | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Revisor | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2020 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 7.141.443 |
Samlet årsresultat | -344.492 |
Samlede aktiver | 2.452.787 |
Samlet gæld | 2.767.278 |
Samlet egenkapital | -314.491 |
R&T
| År | 2020 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 7.141.443 |
Samlede driftsomkostninger | 7.511.071 |
Driftsresultat | -369.628 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -28.240 |
Resultat før skat | -397.868 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | -53.376 |
Samlet årsresultat | -344.492 |
Balanceoversigt
| År | 2020 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 1.552.706 |
Samlede omsætningsaktiver | 900.081 |
Samlede aktiver | 2.452.787 |
Kortfristet gæld | 2.767.278 |
Langfristet gæld | 0 |
Samlet gæld | 2.767.278 |
Indskudt kapital | 30.000 |
Overført overskud | -344.491 |
Samlet egenkapital | -314.491 |
Samlet egenkapital og gæld | 2.452.787 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger