||
S

SLUPP1 AS931 981 781

Udlejning
Aktieselskab
Dronning Mauds gate 15 0250 OSLO, Norge

SLUPP1 AS

Lukket 3. september 2025, Frivillig likvidation
Utvikling, kjøp og salg av egen fast eiendom, og det som naturlig står i forbindelse med dette.
Utleie av fast eiendom.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
2 år
- 30. aug. 2023 til 3. sep. 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Ejerskab

Antal aktier og aktieklasser
1.000
1 aktieklasse
Samlet antal aktionærer
4
virksomheder

Økonomi

Årsresultat 2024
-1.476.463
NOK
Samlet egenkapital 2024
-1.376.463
NOK
Sidst opdateret: 7. jul. 2025

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Bestyrelsesmedlem-
Bestyrelsesmedlem
13.86 %
indirekte
Bestyrelsesmedlem
5.94 %
indirekte
Bestyrelsesmedlem-
Bestyrelsesmedlem-
Bestyrelsesmedlem-
Bestyrelsesmedlem-

Top 10 private aktionærer

NavnRolleAktier
Bestyrelsesmedlem
13.86 %
indirekte
Bestyrelsesmedlem
5.94 %
indirekte
LS
-
2.2 %
indirekte
-
2.03 %
indirekte
-
2.03 %
indirekte
-
2.03 %
indirekte
-
1.07 %
indirekte
Sidst opdateret: 30. aug. 2023

Ejerandel

Virksomhedens aktionærer

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
Ordinære aktier
340
34 %
S
SOLON BOLIG AS
Ordinære aktier
220
22 %
B
BARLINDHAUG EIENDOM AS
Ordinære aktier
220
22 %
H
HEIM EIENDOM AS
Ordinære aktier
220
22 %
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Økonomi

i NOK

Resumé

År2023
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-1.476.463
Samlede aktiver
438.537
Samlet gæld
1.815.000
Samlet egenkapital
-1.376.463

R&T

År2023
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
1.364.525
Driftsresultat
-1.364.525
Finansielle indtægter/omkostninger
-111.938
Resultat før skat
-1.476.463
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-1.476.463

Balanceoversigt

År2023
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
438.537
Samlede aktiver
438.537
Kortfristet gæld
1.815.000
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
1.815.000
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
-1.476.463
Samlet egenkapital
-1.376.463
Samlet egenkapital og gæld
438.537

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt