||
S

STREKEN EIENDOM 3 AS931 877 992

Udlejning
Aktieselskab
Nedre Skøyen vei 3 0277 OSLO, Norge

STREKEN EIENDOM 3 AS

Lukket 16. december 2024
Kjøp, utvikling, utleie og salg av eiendom, investering i aksjemarkedet samt det som står i forbindelse med dette, herunder å delta i andre selskaper med tilsvarende virksomhet.
Utleie av fast eiendom.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 14. aug. 2023 til 16. dec. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2023
724.124
NOK
Årsresultat 2023
1.116.572
NOK
Samlet egenkapital 2023
28.546.271
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 21. nov. 2023

Resumé

År2023
Samlede driftsindtægter
724.124
Samlet årsresultat
1.116.572
Samlede aktiver
70.323.116
Samlet gæld
41.776.845
Samlet egenkapital
28.546.271

R&T

År2023
Samlede driftsindtægter
724.124
Samlede driftsomkostninger
247.243
Driftsresultat
476.881
Finansielle indtægter/omkostninger
947.410
Resultat før skat
1.424.291
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
307.719
Samlet årsresultat
1.116.572

Balanceoversigt

År2023
Samlede anlægsaktiver
15.055.426
Samlede omsætningsaktiver
55.267.690
Samlede aktiver
70.323.116
Kortfristet gæld
1.162.639
Langfristet gæld
40.614.206
Samlet gæld
41.776.845
Indskudt kapital
20.003
Overført overskud
28.526.268
Samlet egenkapital
28.546.271
Samlet egenkapital og gæld
70.323.116

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt