KPS RENHOLD AS
I drift
Selge varer og tjenester innen innvendig rengjøring- og annet som
naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper,
investeringer og nærliggende virksomhet.
Rengjøring av bygninger, bolighus, kontorer og lignende.
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Organisation
- Adm. direktør
- EG
Emma Gilson1981
- Bestyrelsesformand
- År siden stiftelse
- 3 år
- siden 3. aug. 2023
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Ja
- Antal medarbejdere
- 12
Ejerskab
- Antal aktier og aktieklasser
- 30.000
- 1 aktieklasse
- Samlet antal aktionærer
- 1
- person
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2024
- 1.158.624
- NOK
- Årsresultat 2024
- 167.867
- NOK
- Samlet egenkapital 2024
- 197.869
- NOK
Sidst opdateret: 13. feb. 2026
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
EG 1981 | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Bestyrelsesformand | - |
Top 10 private aktionærer
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| - | 100 % direkte |
Sidst opdateret: 3. dec. 2024
Ejerandel
Virksomhedens aktionærer
| Navn | Aktieklasse | Samlet antal aktier | Del |
|---|---|---|---|
| Ordinære aktier | 30.000 | 100 % |
Sidst opdateret: 2. jun. 2025
Økonomi
i NOK
Resumé
| År | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
Samlede driftsindtægter | 1.158.624 | 0 |
Samlet årsresultat | 167.867 | 0 |
Samlede aktiver | 679.388 | 30.000 |
Samlet gæld | 481.519 | 0 |
Samlet egenkapital | 197.869 | 30.000 |
R&T
| År | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
Samlede driftsindtægter | 1.158.624 | 0 |
Samlede driftsomkostninger | 942.122 | 0 |
Driftsresultat | 216.502 | 0 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -1.289 | 0 |
Resultat før skat | 215.213 | 0 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 47.346 | 0 |
Samlet årsresultat | 167.867 | 0 |
Balanceoversigt
| År | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 137.717 | 0 |
Samlede omsætningsaktiver | 541.671 | 30.000 |
Samlede aktiver | 679.388 | 30.000 |
Kortfristet gæld | 475.862 | 0 |
Langfristet gæld | 5.657 | 0 |
Samlet gæld | 481.519 | 0 |
Indskudt kapital | 30.000 | 30.000 |
Overført overskud | 167.869 | 0 |
Samlet egenkapital | 197.869 | 30.000 |
Samlet egenkapital og gæld | 679.388 | 30.000 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger