||
P

PARKGATA 36 AS931 736 698

Udlejning
Aktieselskab
Vangsvegen 111 2318 HAMAR, Norge

PARKGATA 36 AS

Lukket 8. oktober 2024
Forvalte og utvikle fast eiendom, bilutleie samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Utleie av fast eiendom. Utleie av personbiler (uten fører).

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 19. jul. 2023 til 8. okt. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2023
203.625
NOK
Årsresultat 2023
36.116
NOK
Samlet egenkapital 2023
156.286
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Revisor-
Sidst opdateret: 8. nov. 2023

Resumé

År2023
Samlede driftsindtægter
203.625
Samlet årsresultat
36.116
Samlede aktiver
355.460
Samlet gæld
199.174
Samlet egenkapital
156.286

R&T

År2023
Samlede driftsindtægter
203.625
Samlede driftsomkostninger
141.394
Driftsresultat
62.231
Finansielle indtægter/omkostninger
-12.091
Resultat før skat
50.140
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
14.024
Samlet årsresultat
36.116

Balanceoversigt

År2023
Samlede anlægsaktiver
60.500
Samlede omsætningsaktiver
294.960
Samlede aktiver
355.460
Kortfristet gæld
197.849
Langfristet gæld
1.325
Samlet gæld
199.174
Indskudt kapital
97.829
Overført overskud
58.457
Samlet egenkapital
156.286
Samlet egenkapital og gæld
355.460

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt