||
N

NORDIQUS GREFTENGA 43 AS931 666 878

Udlejning
Aktieselskab
c/o SBB Samfunnsbygg AS Tordenskiolds gate 10 0160 OSLO, Norge

NORDIQUS GREFTENGA 43 AS

Lukket 19. september 2024
Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Utleie av fast eiendom.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 29. jun. 2023 til 19. sep. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2023
427.142
NOK
Årsresultat 2023
237.041
NOK
Samlet egenkapital 2023
1.999.535
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Revisor-
Sidst opdateret: 8. apr. 2024

Resumé

År2023
Samlede driftsindtægter
427.142
Samlet årsresultat
237.041
Samlede aktiver
6.551.093
Samlet gæld
4.551.558
Samlet egenkapital
1.999.535

R&T

År2023
Samlede driftsindtægter
427.142
Samlede driftsomkostninger
97.623
Driftsresultat
329.519
Finansielle indtægter/omkostninger
-46.507
Resultat før skat
283.013
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
45.972
Samlet årsresultat
237.041

Balanceoversigt

År2023
Samlede anlægsaktiver
6.135.355
Samlede omsætningsaktiver
415.738
Samlede aktiver
6.551.093
Kortfristet gæld
55.068
Langfristet gæld
4.496.490
Samlet gæld
4.551.558
Indskudt kapital
63.863
Overført overskud
1.935.672
Samlet egenkapital
1.999.535
Samlet egenkapital og gæld
6.551.093

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt