||
E

ENGERBAKK UTLEIE AS831 561 572

Udlejning
Aktieselskab
Mobekkvegen 7 2420 TRYSIL, Norge

ENGERBAKK UTLEIE AS

Lukket 28. maj 2024

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 13. jun. 2023 til 28. maj 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Ejerskab

Antal aktier og aktieklasser
5.000.000
1 aktieklasse
Samlet antal aktionærer
1
person

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2023
1.377.621
NOK
Årsresultat 2023
390.169
NOK
Samlet egenkapital 2023
5.445.117
NOK
Sidst opdateret: 26. feb. 2024

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand
100 %
direkte

Andre

NavnRolleAktier
T
TRYSIL ØKONOMISENTER AS
Regnskabsfører-

Top 10 private aktionærer

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand
100 %
direkte
Sidst opdateret: 5. feb. 2024

Ejerandel

Virksomhedens aktionærer

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
Ordinære aktier
5.000.000
100 %
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Økonomi

i NOK

Resumé

År2023
Samlede driftsindtægter
1.377.621
Samlet årsresultat
390.169
Samlede aktiver
10.165.715
Samlet gæld
4.720.598
Samlet egenkapital
5.445.117

R&T

År2023
Samlede driftsindtægter
1.377.621
Samlede driftsomkostninger
617.760
Driftsresultat
759.861
Finansielle indtægter/omkostninger
-261.215
Resultat før skat
498.646
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
108.477
Samlet årsresultat
390.169

Balanceoversigt

År2023
Samlede anlægsaktiver
9.621.006
Samlede omsætningsaktiver
544.709
Samlede aktiver
10.165.715
Kortfristet gæld
4.720.598
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
4.720.598
Indskudt kapital
5.054.948
Overført overskud
390.169
Samlet egenkapital
5.445.117
Samlet egenkapital og gæld
10.165.715

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt