OLE DEVIKS VEI 48 AS
Lukket 21. januar 2025
Drive virksomhet med drift, kjøp og salg av faste eiendommer,
skipsandeler, aksjer samt alt som står i forbindelse med dette.
Utleie av fast eiendom.
Nøgleord
apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer
Organisation
- Adm. direktør
- KB
- Bestyrelsesformand
- KB
- Driftstid
- 2 år
- - 8. jun. 2023 til 21. jan. 2025
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Ejerskab
- Antal aktier og aktieklasser
- 100.000
- 1 aktieklasse
- Samlet antal aktionærer
- 3
- personer
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2023
- 3.763.309
- NOK
- Årsresultat 2023
- 2.114.847
- NOK
- Samlet egenkapital 2023
- 4.383.434
- NOK
Sidst opdateret: 31. dec. 2024
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
KB | Administrerende direktør | 25 % direkte |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
KB | Bestyrelsesformand | 25 % direkte |
IB 1957 | Bestyrelsesmedlem | 50 % direkte |
JG 1965 | Bestyrelsesmedlem | 25 % direkte |
BO | Bestyrelsesmedlem | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Revisor | - |
Top 10 private aktionærer
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
IB 1957 | Bestyrelsesmedlem | 50 % direkte |
KB | Administrerende direktør, Bestyrelsesformand | 25 % direkte |
JG 1965 | Bestyrelsesmedlem | 25 % direkte |
Sidst opdateret: 8. jun. 2023
Ejerandel
Virksomhedens aktionærer
| Navn | Aktieklasse | Samlet antal aktier | Del |
|---|---|---|---|
IB 1957 | Ordinære aktier | 50.000 | 50 % |
JG 1965 | Ordinære aktier | 25.000 | 25 % |
KB | Ordinære aktier | 25.000 | 25 % |
Aktier ejet af OLE DEVIKS VEI 48 AS
| Navn | Aktieklasse | Samlet antal aktier | Del |
|---|---|---|---|
| NO0004822503 | 171 | < 0.01 % | |
| NO0005052605 | 19.304 | < 0.01 % | |
| NO0010208051 | 2.400 | < 0.01 % |
Sidst opdateret: 2. jun. 2025
Økonomi
i NOK
Resumé
| År | 2023 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 3.763.309 |
Samlet årsresultat | 2.114.847 |
Samlede aktiver | 5.194.934 |
Samlet gæld | 811.501 |
Samlet egenkapital | 4.383.434 |
R&T
| År | 2023 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 3.763.309 |
Samlede driftsomkostninger | 1.418.231 |
Driftsresultat | 2.345.079 |
Finansielle indtægter/omkostninger | 301.992 |
Resultat før skat | 2.647.071 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 532.224 |
Samlet årsresultat | 2.114.847 |
Balanceoversigt
| År | 2023 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 2.507.837 |
Samlede omsætningsaktiver | 2.687.097 |
Samlede aktiver | 5.194.934 |
Kortfristet gæld | 612.826 |
Langfristet gæld | 198.675 |
Samlet gæld | 811.501 |
Indskudt kapital | 100.000 |
Overført overskud | 4.283.434 |
Samlet egenkapital | 4.383.434 |
Samlet egenkapital og gæld | 5.194.934 |
Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt