||
Å

ÅRØHAUGEN EIENDOM AS931 476 475

Udlejning
Aktieselskab
Vika 6 6490 EIDE, Norge

ÅRØHAUGEN EIENDOM AS

Lukket 8. oktober 2024
Eie og drift av fast eiendom, samt alt som naturlig hører sammen med dette.
Utleie av fast eiendom.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 8. jun. 2023 til 8. okt. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2023
3.646.449
NOK
Årsresultat 2023
1.325.271
NOK
Samlet egenkapital 2023
22.138.348
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Revisor-
Sidst opdateret: 1. jun. 2024

Resumé

År2023
Samlede driftsindtægter
3.646.449
Samlet årsresultat
1.325.271
Samlede aktiver
28.722.253
Samlet gæld
6.583.905
Samlet egenkapital
22.138.348

R&T

År2023
Samlede driftsindtægter
3.646.449
Samlede driftsomkostninger
1.638.896
Driftsresultat
2.007.554
Finansielle indtægter/omkostninger
-310.059
Resultat før skat
1.697.495
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
372.224
Samlet årsresultat
1.325.271

Balanceoversigt

År2023
Samlede anlægsaktiver
28.334.193
Samlede omsætningsaktiver
388.060
Samlede aktiver
28.722.253
Kortfristet gæld
6.583.905
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
6.583.905
Indskudt kapital
20.872.357
Overført overskud
1.265.991
Samlet egenkapital
22.138.348
Samlet egenkapital og gæld
28.722.253

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt