||
V

VENNELY GRENDEHUS AS913 715 187

Udlejning
Aktieselskab
Vennelyveien 14 1390 VOLLEN, Norge

VENNELY GRENDEHUS AS

Lukket 23. maj 2023, Frivillig likvidation
Vennely Grendehus | Selskapslokaler i Asker

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Links

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
9 år
- 11. sep. 2014 til 23. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
383.079
NOK
Årsresultat 2021
13.253
NOK
Samlet egenkapital 2021
2.182.440
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
383.079
Samlet årsresultat
13.253
Samlede aktiver
2.335.311
Samlet gæld
152.871
Samlet egenkapital
2.182.440

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
383.079
Samlede driftsomkostninger
360.860
Driftsresultat
22.219
Finansielle indtægter/omkostninger
-8.965
Resultat før skat
13.253
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
13.253

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
2.040.136
Samlede omsætningsaktiver
295.175
Samlede aktiver
2.335.311
Kortfristet gæld
96.471
Langfristet gæld
56.400
Samlet gæld
152.871
Indskudt kapital
2.195.548
Overført overskud
-13.108
Samlet egenkapital
2.182.440
Samlet egenkapital og gæld
2.335.311

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt