||
B

BJERKETUNET II AS922 320 187

Udlejning
Aktieselskab
c/o Norwegian Ground AS Fjordalléen 14 0250 OSLO, Norge

BJERKETUNET II AS

Lukket 26. maj 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
4 år
- 12. mar. 2019 til 26. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
20.000
NOK
Årsresultat 2021
-125.831
NOK
Samlet egenkapital 2021
-139.262
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
20.000
Samlet årsresultat
-125.831
Samlede aktiver
7.444.087
Samlet gæld
7.583.349
Samlet egenkapital
-139.262

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
20.000
Samlede driftsomkostninger
57.876
Driftsresultat
-37.876
Finansielle indtægter/omkostninger
-123.446
Resultat før skat
-161.322
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-35.491
Samlet årsresultat
-125.831

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
5.469.469
Samlede omsætningsaktiver
1.974.618
Samlede aktiver
7.444.087
Kortfristet gæld
7.583.349
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
7.583.349
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
-169.262
Samlet egenkapital
-139.262
Samlet egenkapital og gæld
7.444.087

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt