||
H

HÅKONSGATEN 28B AS928 158 594

Udlejning
Aktieselskab
Torget 7 5014 BERGEN, Norge

HÅKONSGATEN 28B AS

Lukket 30. august 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
2 år
- 18. nov. 2021 til 30. aug. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
653.600
NOK
Årsresultat 2022
346.724
NOK
Samlet egenkapital 2022
128.566
NOK
Sidst opdateret: 9. maj 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 2. jun. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
653.600
Samlet årsresultat
346.724
Samlede aktiver
2.163.967
Samlet gæld
2.035.401
Samlet egenkapital
128.566

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
653.600
Samlede driftsomkostninger
165.670
Driftsresultat
487.930
Finansielle indtægter/omkostninger
-46.676
Resultat før skat
441.254
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
94.530
Samlet årsresultat
346.724

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
2.053.967
Samlede omsætningsaktiver
110.000
Samlede aktiver
2.163.967
Kortfristet gæld
2.035.401
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
2.035.401
Indskudt kapital
116.930
Overført overskud
11.636
Samlet egenkapital
128.566
Samlet egenkapital og gæld
2.163.967

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt