||
B

BYGG OG BO EIENDOM AS963 819 749

Udlejning
Aktieselskab
5353 STRAUME, Norge

BYGG OG BO EIENDOM AS

Lukket 6. maj 2024

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
29 år
- 20. feb. 1995 til 6. maj 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
2.199.307
NOK
Årsresultat 2022
534.134
NOK
Samlet egenkapital 2022
197.625
NOK
Sidst opdateret: 24. apr. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 25. apr. 2024

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
2.199.307
Samlet årsresultat
534.134
Samlede aktiver
10.456.606
Samlet gæld
10.258.980
Samlet egenkapital
197.625

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
2.199.307
Samlede driftsomkostninger
1.778.404
Driftsresultat
420.903
Finansielle indtægter/omkostninger
-336.401
Resultat før skat
84.502
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-449.632
Samlet årsresultat
534.134

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
10.086.153
Samlede omsætningsaktiver
370.453
Samlede aktiver
10.456.606
Kortfristet gæld
760.344
Langfristet gæld
9.498.636
Samlet gæld
10.258.980
Indskudt kapital
200.000
Overført overskud
-2.375
Samlet egenkapital
197.625
Samlet egenkapital og gæld
10.456.605

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt