||
G

GJØVIK EIENDOMSUTLEIE AS999 023 363

Udlejning
Aktieselskab
c/o Fredrik S.Gulbrandsen Torke terrasse 25 2819 GJØVIK, Norge

GJØVIK EIENDOMSUTLEIE AS

Lukket 24. oktober 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
11 år
- 18. okt. 2012 til 24. okt. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
3

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
551.731
NOK
Årsresultat 2022
134.793
NOK
Samlet egenkapital 2022
2.057.384
NOK
Sidst opdateret: 12. sep. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
551.731
Samlet årsresultat
134.793
Samlede aktiver
6.857.176
Samlet gæld
4.799.792
Samlet egenkapital
2.057.384

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
551.731
Samlede driftsomkostninger
249.828
Driftsresultat
301.903
Finansielle indtægter/omkostninger
-128.965
Resultat før skat
172.938
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
38.145
Samlet årsresultat
134.793

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
4.269.231
Samlede omsætningsaktiver
2.587.945
Samlede aktiver
6.857.176
Kortfristet gæld
949.710
Langfristet gæld
3.850.082
Samlet gæld
4.799.792
Indskudt kapital
1.000.000
Overført overskud
1.057.384
Samlet egenkapital
2.057.384
Samlet egenkapital og gæld
6.857.176

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt