||
A

AAMODT BOLIG DRIFT AS922 723 575

Køb og salg
Aktieselskab
Hisåsveien 37 4513 MANDAL, Norge

AAMODT BOLIG DRIFT AS

Lukket 25. april 2024, Insolvensbehandling

Nøgleord

fast ejendomsalgutvikling

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
5 år
- 15. jun. 2019 til 25. apr. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
4.331.300
NOK
Årsresultat 2021
190.733
NOK
Samlet egenkapital 2021
205.547
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
4.331.300
Samlet årsresultat
190.733
Samlede aktiver
4.132.140
Samlet gæld
3.926.592
Samlet egenkapital
205.547

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
4.331.300
Samlede driftsomkostninger
4.093.218
Driftsresultat
238.082
Finansielle indtægter/omkostninger
8
Resultat før skat
238.090
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
47.357
Samlet årsresultat
190.733

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
4.132.140
Samlede aktiver
4.132.140
Kortfristet gæld
86.667
Langfristet gæld
3.839.926
Samlet gæld
3.926.592
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
175.547
Samlet egenkapital
205.547
Samlet egenkapital og gæld
4.132.140

Standard for brancheklassifikation
F
Primært industriområde
Bygge- og anlægsaktiviteter
41
Aktivitet
Opførelse af bygninger
41.1
Primær industrigruppe
Udvikling af byggeprojekter
41.10
Industrigruppe
Udvikling af byggeprojekter
41.109
Industrigruppe
Udvikling og salg af egen fast ejendom i øvrigt