||
R

REALKAPITAL 60 AS926 310 305

Udlejning
Aktieselskab
c/o Realkapital Investor AS Kronprinsesse Märthas plass 1 0160 OSLO, Norge

REALKAPITAL 60 AS

Lukket 15. september 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
3 år
- 30. dec. 2020 til 15. sep. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-142.921
NOK
Samlet egenkapital 2022
351.954
NOK
Sidst opdateret: 12. sep. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Kontaktperson-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-142.921
Samlede aktiver
351.954
Samlet gæld
0
Samlet egenkapital
351.954

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
144.020
Driftsresultat
-144.020
Finansielle indtægter/omkostninger
2.544
Resultat før skat
-141.476
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
1.445
Samlet årsresultat
-142.921

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
351.954
Samlede aktiver
351.954
Kortfristet gæld
0
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
0
Indskudt kapital
357.079
Overført overskud
-5.125
Samlet egenkapital
351.954
Samlet egenkapital og gæld
351.954

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt