||
S

SAHA AS952 616 560

Udlejning
Aktieselskab
Ájaluodda 17 9730 KARASJOK, Norge

SAHA AS

Lukket 19. juli 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 19. jul. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
31

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
21.261.862
NOK
Årsresultat 2021
1.251.189
NOK
Samlet egenkapital 2021
3.337.419
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
21.261.862
Samlet årsresultat
1.251.189
Samlede aktiver
10.956.627
Samlet gæld
7.619.208
Samlet egenkapital
3.337.419

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
21.261.862
Samlede driftsomkostninger
19.625.834
Driftsresultat
1.636.028
Finansielle indtægter/omkostninger
-88.589
Resultat før skat
1.547.440
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
296.251
Samlet årsresultat
1.251.189

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
1.549.727
Samlede omsætningsaktiver
9.406.899
Samlede aktiver
10.956.627
Kortfristet gæld
5.149.204
Langfristet gæld
2.470.004
Samlet gæld
7.619.208
Indskudt kapital
1.800.132
Overført overskud
1.537.287
Samlet egenkapital
3.337.419
Samlet egenkapital og gæld
10.956.627

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt