||
S

SOMERSET EIENDOM LIMITED NUF991 855 750

Fast ejendom
Norskregistreret udenlandsk foretak
Knut Auberts vei 47 3035 DRAMMEN, Norge

SOMERSET EIENDOM LIMITED NUF

Lukket 23. maj 2025
Eiendomsbransjen: kjøp, salg, utvikling, drift og utleie av fast eiendom.

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
18 år
- 10. nov. 2007 til 23. maj 2025
Type
Norskregistreret udenlandsk foretak
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2019
144.000
NOK
Årsresultat 2019
33.929
NOK
Samlet egenkapital 2019
1.082.650
NOK
Sidst opdateret: 20. mar. 2025

Lukket
Oplysninger om virksomheden i hjemlandet-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2019
Samlede driftsindtægter
144.000
Samlet årsresultat
33.929
Samlede aktiver
2.762.611
Samlet gæld
1.679.961
Samlet egenkapital
1.082.650

R&T

År2019
Samlede driftsindtægter
144.000
Samlede driftsomkostninger
73.944
Driftsresultat
70.056
Finansielle indtægter/omkostninger
-26.557
Resultat før skat
43.499
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
9.570
Samlet årsresultat
33.929

Balanceoversigt

År2019
Samlede anlægsaktiver
2.756.439
Samlede omsætningsaktiver
6.172
Samlede aktiver
2.762.611
Kortfristet gæld
57.939
Langfristet gæld
1.622.022
Samlet gæld
1.679.961
Indskudt kapital
0
Overført overskud
1.082.650
Samlet egenkapital
1.082.650
Samlet egenkapital og gæld
2.762.611

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom