||
R

RINGVEIEN 1 AS923 543 015

Udlejning
Aktieselskab
Vorsetøyveien 25 8300 SVOLVÆR, Norge

RINGVEIEN 1 AS

Lukket 13. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
4 år
- 7. okt. 2019 til 13. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
2.232.734
NOK
Årsresultat 2022
-416.960
NOK
Samlet egenkapital 2022
12.128.010
NOK
Sidst opdateret: 3. maj 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
2.232.734
Samlet årsresultat
-416.960
Samlede aktiver
37.041.868
Samlet gæld
24.913.858
Samlet egenkapital
12.128.010

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
2.232.734
Samlede driftsomkostninger
2.174.856
Driftsresultat
57.878
Finansielle indtægter/omkostninger
-592.442
Resultat før skat
-534.565
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-117.605
Samlet årsresultat
-416.960

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
35.858.000
Samlede omsætningsaktiver
1.183.868
Samlede aktiver
37.041.868
Kortfristet gæld
144.175
Langfristet gæld
24.769.683
Samlet gæld
24.913.858
Indskudt kapital
12.128.010
Overført overskud
0
Samlet egenkapital
12.128.010
Samlet egenkapital og gæld
37.041.868

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt