||
A

AMUNDSEN & JOHANNESSEN DA984 633 629

Udlejning
Ansvarligt selskab med delt ansvar
3 etg. Dælenenggata 4 0567 OSLO, Norge

AMUNDSEN & JOHANNESSEN DA

Lukket 17. august 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
21 år
- 3. jul. 2002 til 17. aug. 2023
Type
Ansvarligt selskab med delt ansvar
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.708.721
NOK
Årsresultat 2022
897.727
NOK
Samlet egenkapital 2022
12.594.762
NOK
Sidst opdateret: 24. maj 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand, Kontaktperson-
C
CARL KJELSENS VEI 21 B AS
Under likvidation
Deltager med proratarisk ansvar (delt ansvar)-
A
ATMA EIENDOM AS
Under likvidation
Deltager med proratarisk ansvar (delt ansvar)-

Andre

NavnRolleAktier
R
REVISIONSBUREAUET AS
Revisor-
Sidst opdateret: 24. maj 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.708.721
Samlet årsresultat
897.727
Samlede aktiver
26.212.845
Samlet gæld
13.618.083
Samlet egenkapital
12.594.762

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.708.721
Samlede driftsomkostninger
573.364
Driftsresultat
1.135.357
Finansielle indtægter/omkostninger
-237.630
Resultat før skat
897.727
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
897.727

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
22.179.425
Samlede omsætningsaktiver
4.033.420
Samlede aktiver
26.212.845
Kortfristet gæld
530.157
Langfristet gæld
13.087.926
Samlet gæld
13.618.083
Indskudt kapital
0
Overført overskud
12.594.762
Samlet egenkapital
12.594.762
Samlet egenkapital og gæld
26.212.845

Ikke-finansielle selskaber
2300
Personlige foretak
Standard for brancheklassifikation
L
Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt