||
P

PC HOLDINGS AS923 809 228

Fast ejendom
Aktieselskab
Filipstad brygge 1 0252 OSLO, Norge

PC HOLDINGS AS

Lukket 13. januar 2024

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
5 år
- 12. nov. 2019 til 13. jan. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2020
24.033
NOK
Samlet egenkapital 2020
50.000
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Revisor-
Sidst opdateret: 20. jun. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
24.033
Samlede aktiver
633.604
Samlet gæld
583.604
Samlet egenkapital
50.000

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
9.205
Driftsresultat
-9.205
Finansielle indtægter/omkostninger
41.932
Resultat før skat
32.727
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
8.694
Samlet årsresultat
24.033

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
46.900
Samlede omsætningsaktiver
586.704
Samlede aktiver
633.604
Kortfristet gæld
56.419
Langfristet gæld
527.185
Samlet gæld
583.604
Indskudt kapital
50.000
Overført overskud
0
Samlet egenkapital
50.000
Samlet egenkapital og gæld
633.604

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom