||
S

SIGURD VISTEKLEIVEN AS992 839 406

Udlejning
Aktieselskab
Nuggevegen 5 2680 VÅGÅ, Norge

SIGURD VISTEKLEIVEN AS

Lukket 15. december 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
15 år
- 7. jul. 2008 til 15. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.652.072
NOK
Årsresultat 2022
-34.718
NOK
Samlet egenkapital 2022
44.270
NOK
Sidst opdateret: 4. dec. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. okt. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.652.072
Samlet årsresultat
-34.718
Samlede aktiver
304.505
Samlet gæld
260.235
Samlet egenkapital
44.270

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.652.072
Samlede driftsomkostninger
1.678.494
Driftsresultat
-26.422
Finansielle indtægter/omkostninger
-8.296
Resultat før skat
-34.718
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-34.718

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
47.110
Samlede omsætningsaktiver
257.395
Samlede aktiver
304.505
Kortfristet gæld
260.235
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
260.235
Indskudt kapital
137.695
Overført overskud
-93.426
Samlet egenkapital
44.270
Samlet egenkapital og gæld
304.505

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt