||
M

MOSSEVEIEN 258 B AS934 663 101

Udlejning
Aktieselskab
Bekkeliveien 16D 1410 KOLBOTN, Norge

MOSSEVEIEN 258 B AS

Lukket 4. september 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 4. sep. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
355.040
NOK
Årsresultat 2022
131.277
NOK
Samlet egenkapital 2022
858.277
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand, Kontaktperson-
Suppleant-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
355.040
Samlet årsresultat
131.277
Samlede aktiver
989.251
Samlet gæld
130.974
Samlet egenkapital
858.277

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
355.040
Samlede driftsomkostninger
189.243
Driftsresultat
165.797
Finansielle indtægter/omkostninger
2.456
Resultat før skat
168.253
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
36.976
Samlet årsresultat
131.277

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
405.600
Samlede omsætningsaktiver
583.651
Samlede aktiver
989.251
Kortfristet gæld
130.256
Langfristet gæld
718
Samlet gæld
130.974
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
758.277
Samlet egenkapital
858.277
Samlet egenkapital og gæld
989.251

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt