||
B

BERGMO EIENDOM AS813 150 492

Fast ejendom
Aktieselskab
0766 OSLO, Norge

BERGMO EIENDOM AS

Lukket 5. august 2025, Mangler obligatorisk revisor
Kjøp og salg av fast eiendom samt annet som naturlig faller inn under dette, herunder deltakelse i andre selskaper.

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
11 år
- 30. jan. 2014 til 5. aug. 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
2.464.989
NOK
Årsresultat 2021
6.257.936
NOK
Samlet egenkapital 2021
18.553.274
NOK
Sidst opdateret: 24. sep. 2024

Revisor-
Sidst opdateret: 30. apr. 2024

Ejerandel

Aktier ejet af BERGMO EIENDOM AS

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
H
HØGTUNVEIEN 5 AS
Lukket
Ordinære aktier
20
20 %
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Økonomi

i NOK

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
2.464.989
Samlet årsresultat
6.257.936
Samlede aktiver
60.494.046
Samlet gæld
41.940.772
Samlet egenkapital
18.553.274

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
2.464.989
Samlede driftsomkostninger
1.446.760
Driftsresultat
1.018.229
Finansielle indtægter/omkostninger
5.239.707
Resultat før skat
6.257.936
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
6.257.936

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
4.035.902
Samlede omsætningsaktiver
56.458.144
Samlede aktiver
60.494.046
Kortfristet gæld
41.940.772
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
41.940.772
Indskudt kapital
22.069
Overført overskud
18.531.205
Samlet egenkapital
18.553.274
Samlet egenkapital og gæld
60.494.046

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom