MIDT-TELEMARK RENHOLD AS
Lukket 25. maj 2023, InsolvensbehandlingMIDT-TELEMARK RENHOLD AS KONKURSBO
Likvidationsbo:
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Organisation
- Adm. direktør
- MH
- Bestyrelsesformand
- MH
- Driftstid
- 6 år
- - 5. sep. 2017 til 25. maj 2023
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 8
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2021
- 974.036
- NOK
- Årsresultat 2021
- -79.840
- NOK
- Samlet egenkapital 2021
- -24.757
- NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
MH | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
MH | Bestyrelsesformand | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
N Lukket | Regnskabsfører | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 974.036 |
Samlet årsresultat | -79.840 |
Samlede aktiver | 218.398 |
Samlet gæld | 243.155 |
Samlet egenkapital | -24.757 |
R&T
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 974.036 |
Samlede driftsomkostninger | 1.051.291 |
Driftsresultat | -77.255 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -2.585 |
Resultat før skat | -79.840 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 0 |
Samlet årsresultat | -79.840 |
Balanceoversigt
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 33.584 |
Samlede omsætningsaktiver | 184.814 |
Samlede aktiver | 218.398 |
Kortfristet gæld | 183.255 |
Langfristet gæld | 59.900 |
Samlet gæld | 243.155 |
Indskudt kapital | 40.000 |
Overført overskud | -64.757 |
Samlet egenkapital | -24.757 |
Samlet egenkapital og gæld | 218.398 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger