||
S

STONGFJORDEN EIGEDOMSSELSKAP AS843 378 552

Udlejning
Aktieselskab
6984 STONGFJORDEN, Norge

STONGFJORDEN EIGEDOMSSELSKAP AS

Lukket 11. april 2024

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
29 år
- 19. feb. 1995 til 11. apr. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2019
60.000
NOK
Årsresultat 2019
45.703
NOK
Samlet egenkapital 2019
3.992
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

FratrådtBestyrelsesmedlem-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2019
Samlede driftsindtægter
60.000
Samlet årsresultat
45.703
Samlede aktiver
76.624
Samlet gæld
72.632
Samlet egenkapital
3.992

R&T

År2019
Samlede driftsindtægter
60.000
Samlede driftsomkostninger
8.356
Driftsresultat
51.644
Finansielle indtægter/omkostninger
-5.941
Resultat før skat
45.703
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
45.703

Balanceoversigt

År2019
Samlede anlægsaktiver
30.000
Samlede omsætningsaktiver
46.624
Samlede aktiver
76.624
Kortfristet gæld
65.818
Langfristet gæld
6.814
Samlet gæld
72.632
Indskudt kapital
508.000
Overført overskud
-504.008
Samlet egenkapital
3.992
Samlet egenkapital og gæld
76.624

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt