||
S

SUND HOLDING AS988 476 390

Udlejning
Aktieselskab
Sandbrekkevegen 39 5232 PARADIS, Norge

SUND HOLDING AS

Lukket 16. december 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
18 år
- 29. jul. 2005 til 16. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-179.480
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.750.442
NOK
Sidst opdateret: 19. okt. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-179.480
Samlede aktiver
3.493.994
Samlet gæld
1.743.552
Samlet egenkapital
1.750.442

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
70.945
Driftsresultat
-70.945
Finansielle indtægter/omkostninger
-120.771
Resultat før skat
-191.716
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-12.236
Samlet årsresultat
-179.480

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.870.865
Samlede omsætningsaktiver
1.623.129
Samlede aktiver
3.493.994
Kortfristet gæld
342.860
Langfristet gæld
1.400.692
Samlet gæld
1.743.552
Indskudt kapital
500.000
Overført overskud
1.250.442
Samlet egenkapital
1.750.442
Samlet egenkapital og gæld
3.493.994

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt