||
G

GAMLE RIKSVEI 1 AS921 501 366

Udlejning
Aktieselskab
Vorsetøyveien 25 8300 SVOLVÆR, Norge

GAMLE RIKSVEI 1 AS

Lukket 13. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
5 år
- 4. okt. 2018 til 13. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
4.964.049
NOK
Årsresultat 2022
-88.528
NOK
Samlet egenkapital 2022
8.606.270
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
4.964.049
Samlet årsresultat
-88.528
Samlede aktiver
41.486.684
Samlet gæld
32.880.414
Samlet egenkapital
8.606.270

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
4.964.049
Samlede driftsomkostninger
4.059.392
Driftsresultat
904.657
Finansielle indtægter/omkostninger
-1.017.760
Resultat før skat
-113.103
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-24.575
Samlet årsresultat
-88.528

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
33.604.071
Samlede omsætningsaktiver
7.882.613
Samlede aktiver
41.486.684
Kortfristet gæld
961.685
Langfristet gæld
31.918.729
Samlet gæld
32.880.414
Indskudt kapital
5.648.882
Overført overskud
2.957.388
Samlet egenkapital
8.606.270
Samlet egenkapital og gæld
41.486.684

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt