||
E

EIENDOM- OG NÆRINGSUTVIKLING AS976 359 682

Udlejning
Aktieselskab
Storgata 9 8006 BODØ, Norge

EIENDOM- OG NÆRINGSUTVIKLING AS

Lukket 7. juli 2025, Frivillig likvidation
Kjøp og salg av bygg, utleie, holding og oppstart av nye virksomheter.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
29 år
- 9. maj 1996 til 7. jul. 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Ejerskab

Antal aktier og aktieklasser
1.400
1 aktieklasse
Samlet antal aktionærer
2
personer

Økonomi

Samlet egenkapital 2023
-1.063.877
NOK
Sidst opdateret: 21. nov. 2024

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand
35.07 %
direkte
Bestyrelsesmedlem
64.93 %
direkte

Andre

NavnRolleAktier
R
RESPONS REGNSKAP AS
Regnskabsfører-

Top 10 private aktionærer

NavnRolleAktier
Bestyrelsesmedlem
64.93 %
direkte
Bestyrelsesformand
35.07 %
direkte
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Ejerandel

Virksomhedens aktionærer

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
Ordinære aktier
909
64.93 %
Ordinære aktier
491
35.07 %
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Økonomi

i NOK

Resumé

År202320222021
Samlede driftsindtægter
0
0
0
Samlet årsresultat
0
-1.100
-1.200
Samlede aktiver
3.171
6
6
Samlet gæld
1.067.048
1.065.883
1.062.783
Samlet egenkapital
-1.063.877
-1.063.877
-1.062.777

R&T

År202320222021
Samlede driftsindtægter
0
0
0
Samlede driftsomkostninger
0
1.100
1.200
Driftsresultat
0
-1.100
-1.200
Finansielle indtægter/omkostninger
0
0
0
Resultat før skat
0
-1.100
-1.200
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
0
0
Samlet årsresultat
0
-1.100
-1.200

Balanceoversigt

År202320222021
Samlede anlægsaktiver
0
0
0
Samlede omsætningsaktiver
3.171
6
6
Samlede aktiver
3.171
6
6
Kortfristet gæld
787.048
785.883
782.783
Langfristet gæld
280.000
280.000
280.000
Samlet gæld
1.067.048
1.065.883
1.062.783
Indskudt kapital
1.400.000
1.400.000
1.400.000
Overført overskud
-2.463.877
-2.463.877
-2.462.777
Samlet egenkapital
-1.063.877
-1.063.877
-1.062.777
Samlet egenkapital og gæld
3.171
2.006
6

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt