||
A

AS Fagergården930 116 831

Udlejning
Aktieselskab
c/o Aval AS Laguneveien 7 5239 RÅDAL, Norge

AS Fagergården

Lukket 27. april 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 27. apr. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2021
-1.420.336
NOK
Samlet egenkapital 2021
4.793.297
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-1.420.336
Samlede aktiver
6.326.109
Samlet gæld
1.532.812
Samlet egenkapital
4.793.297

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
2.239.409
Driftsresultat
-2.239.409
Finansielle indtægter/omkostninger
799.068
Resultat før skat
-1.440.342
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-20.006
Samlet årsresultat
-1.420.336

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
1.933.062
Samlede omsætningsaktiver
4.393.047
Samlede aktiver
6.326.109
Kortfristet gæld
336.195
Langfristet gæld
1.196.617
Samlet gæld
1.532.812
Indskudt kapital
250.000
Overført overskud
4.543.297
Samlet egenkapital
4.793.297
Samlet egenkapital og gæld
6.326.109

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt