||
P

PH EIENDOM OG UTVIKLING AS933 746 879

Udlejning
Aktieselskab
Østvollveien 3C 1165 OSLO, Norge

PH EIENDOM OG UTVIKLING AS

Lukket 27. december 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 27. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
1

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
12.778.458
NOK
Årsresultat 2022
9.717.738
NOK
Samlet egenkapital 2022
11.600.501
NOK
Sidst opdateret: 11. dec. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 11. dec. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
12.778.458
Samlet årsresultat
9.717.738
Samlede aktiver
14.344.110
Samlet gæld
2.743.609
Samlet egenkapital
11.600.501

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
12.778.458
Samlede driftsomkostninger
376.919
Driftsresultat
12.401.539
Finansielle indtægter/omkostninger
57.120
Resultat før skat
12.458.659
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
2.740.921
Samlet årsresultat
9.717.738

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
14.344.110
Samlede aktiver
14.344.110
Kortfristet gæld
2.743.609
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
2.743.609
Indskudt kapital
150.000
Overført overskud
11.450.501
Samlet egenkapital
11.600.501
Samlet egenkapital og gæld
14.344.110

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt