||
A

AKKERHAUGEN EIENDOMSDRIFT AS919 059 729

Udlejning
Aktieselskab
Folkestadvegen 12 3802 BØ I TELEMARK, Norge

AKKERHAUGEN EIENDOMSDRIFT AS

Lukket 7. oktober 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
6 år
- 30. maj 2017 til 7. okt. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
45.000
NOK
Årsresultat 2022
-38.190
NOK
Samlet egenkapital 2022
187.594
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
45.000
Samlet årsresultat
-38.190
Samlede aktiver
213.649
Samlet gæld
26.055
Samlet egenkapital
187.594

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
45.000
Samlede driftsomkostninger
84.880
Driftsresultat
-39.880
Finansielle indtægter/omkostninger
1.690
Resultat før skat
-38.190
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-38.190

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
109.825
Samlede omsætningsaktiver
103.824
Samlede aktiver
213.649
Kortfristet gæld
26.055
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
26.055
Indskudt kapital
87.696
Overført overskud
99.898
Samlet egenkapital
187.594
Samlet egenkapital og gæld
213.649

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt