BYGG RENHOLD AS
Lukket 3. juni 2023, InsolvensbehandlingBYGG RENHOLD AS KONKURSBO
Likvidationsbo:
Sikker Bemanning
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Organisation
- Adm. direktør
- KT
Kristy Toompalu1980
- Bestyrelsesformand
- BF
Bjørge Fredheim1963
- Driftstid
- 10 år
- - 20. nov. 2013 til 3. jun. 2023
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2019
- 9.342.167
- NOK
- Årsresultat 2019
- -868.330
- NOK
- Samlet egenkapital 2019
- -1.349.751
- NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
KT 1980 | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
BF 1963 | Bestyrelsesformand | - |
WH 1971 | Bestyrelsesmedlem | - |
GC | Suppleant | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
B Lukket | Revisor | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2019 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 9.342.167 |
Samlet årsresultat | -868.330 |
Samlede aktiver | 1.144.476 |
Samlet gæld | 2.494.227 |
Samlet egenkapital | -1.349.751 |
R&T
| År | 2019 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 9.342.167 |
Samlede driftsomkostninger | 10.134.405 |
Driftsresultat | -792.238 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -76.091 |
Resultat før skat | -868.330 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 0 |
Samlet årsresultat | -868.330 |
Balanceoversigt
| År | 2019 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 10.696 |
Samlede omsætningsaktiver | 1.133.780 |
Samlede aktiver | 1.144.476 |
Kortfristet gæld | 2.314.227 |
Langfristet gæld | 180.000 |
Samlet gæld | 2.494.227 |
Indskudt kapital | 20.000 |
Overført overskud | -1.369.751 |
Samlet egenkapital | -1.349.751 |
Samlet egenkapital og gæld | 1.144.476 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger