||
N

NORDIQUS KRAGERUDVEIEN 35 AS931 089 684

Udlejning
Aktieselskab
c/o SBB Samfunnsbygg AS Tordenskiolds gate 10 0160 OSLO, Norge

NORDIQUS KRAGERUDVEIEN 35 AS

Lukket 19. september 2024
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Utleie av fast eiendom.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 23. mar. 2023 til 19. sep. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2023
645.272
NOK
Årsresultat 2023
273.641
NOK
Samlet egenkapital 2023
2.159.389
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Revisor-
Sidst opdateret: 8. apr. 2024

Resumé

År2023
Samlede driftsindtægter
645.272
Samlet årsresultat
273.641
Samlede aktiver
14.187.128
Samlet gæld
12.027.739
Samlet egenkapital
2.159.389

R&T

År2023
Samlede driftsindtægter
645.272
Samlede driftsomkostninger
272.730
Driftsresultat
372.543
Finansielle indtægter/omkostninger
-123.816
Resultat før skat
248.727
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-24.914
Samlet årsresultat
273.641

Balanceoversigt

År2023
Samlede anlægsaktiver
11.696.622
Samlede omsætningsaktiver
2.490.506
Samlede aktiver
14.187.128
Kortfristet gæld
54.675
Langfristet gæld
11.973.064
Samlet gæld
12.027.739
Indskudt kapital
1.885.748
Overført overskud
273.641
Samlet egenkapital
2.159.389
Samlet egenkapital og gæld
14.187.128

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt